poniedziałek, 7 marca 2016


                 #12 Who run the world? Girls!


Hejka!
Jutro miejsce ma bardzo ważny dzień, mianowicie 8 marca- dzień kobiet. Wiem, że wielu z was tego święta nie obchodzi, natomiast ja odbieram go jako bardzo ważne. Nie mam na myśli kupienia kwiatka czy czekoladek każdej dziewczynie jaką znasz i tylko w ten dzień powiedzenie jej kilku pochlebnych słów. 8 marca to dzień, kiedy każda kobieta powinna uświadomić sobie jak ważną rolę pełni w tym społeczeństwie. Nazywane płcią słabszą, bardzo często są silniejsze psychicznie niż mężczyźni, z resztą fizycznie też się zdarza ;) Pięknie jest spojrzeć w przeszłość i uświadomić sobie przez ile przeszłyśmy. Na pewno każdy was słyszał o tym jak kobiety zaczęły o siebie walczyć. Kiedy uzyskały prawo do głosowania, a później zaczęły ubierać się według własnych upodobań. Cel, dla którego piszę ten post jest jeden- nigdy nie dajcie sobie wmówić, że do czegoś się nie nadajecie tylko ze względu na swoją płeć. Skoro facet potrafi świetnie gotować, to dlaczego kobieta nie będzie umiała naprawić samochodu. Pamiętajcie, że dopóki jesteście życzliwe dla innych, zasługujecie na szacunek jak nikt inny i nie pozwólcie nigdy by ktoś mówił inaczej. Zawsze walczcie o swoje prawa i nie rezygnujcie z marzeń pod żadnych pozorem. Walczcie o siebie, nawet jeśli macie wrażenie, że szanse na to co chcecie osiągnąć są bardzo małe. Czasami po prostu trzeba się poczuć jak pierwsza kobieta, która zapragnęła być wolna. Nigdy, przenigdy nie zapomnijcie o tym, że jesteście silne i potraficie wiele. Wystarczy tylko chcieć ;)  P.S. Nie jestem typową feministą i mój wpis nie miał na celu urażenia nikogo. Uważam, że mężczyźni są równie wspaniałymi i potrzebnymi na tym świecie ludźmi xx.P.S.S Jestem wdzięczna za każdy komentarz i obserwacje, to wiele dla mnie znaczy i bardzo motywuje x
-Marta xx

snap- opsmybella
tumblr- coolgirlsneverdance
ig- opsmybella


9 komentarzy:

 1. Fajnie i z dobrym przekazem napisany post. Świetny wygląd bloga i jego autorka :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię takie 'mini święta'. W tedy sama sobie daję prezenty. Mam okazję do spędzenia dnia milej i przyjemniej niż zawsze. No i jestem pozytywnie nastawiona :)
  http://written-by-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, dużo osób nie wie, o co dokładnie chodzi w dniu kobiet. Nie mówię, że nie jest miło dostać kwiatka, ale jednak. I też nie jestem typową feministką, ale nie lubię bardzo, gdy mężczyzna twierdzi, iż kobieta czegoś nie potrafi ze względu na to, że właśnie jest kobietą. Ale chyba każda z nas tak ma. ;)

  http://gronercik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post wykonanie super pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post :) Zapraszam również do mnie xoxo http://julczim.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z tobą :)
  Fajny post, pozdrawiam!
  xfromtheotherside.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post- zgadzam się z Tobą w 100 %.
  Ma przekaz <3
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie , liikeeme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo mądra notka, podoba mi się sposób w jaki piszesz :)

  Pozdrawiam <3
  specialelephant.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z Tobą :) Świetny post!

  OdpowiedzUsuń